תיקון מקבוק – מי יכול לתקן מקבוק

תיקון מקבוק – מי יכול לתקן מקבוק

מקבוק  מי יכול לתקן ואופן התיקון האולטימטיבי

חברת אפל, מייצרת האייפון, אייפד, מחשבי מקינטוש ואף טלוויזיות, שווה היום 2 טריליון דולר בשווי שוק. אחד ממוצרי הדגל שלהם בקטגוריית מחשבי מקינטוש היא המקבוק. 

המוצרים שלהם יקרים יחסית בגלל רמת איכות גבוהה מאד, טכנולוגיה ייחודית ועיצובים מרהיבים ומקוריים. 

אם אתם קוראים את המאמר הזה סביר להניח שאתם מנאמני חברת אפל וברגע שהמקבוק יצא רצתם לקנות אותו. במקרה שיש למקבוק שלכם תקלה, לאן תרוצו?

 

מי יכול לתקן מקבוק?

המקבוק חזק ועמיד במיוחד, יש לו יכולת גבוהה של צבירת נתונים וחומרות, העלאת נתונים מהירה, איכות סאונד פנומנאלית ותכונות נוספות שהופכות אותו לאחד מהמחשבים ניידים האיכותיים בשוק.  כמאמור למקבוק עמידות גבוהה, אבל גם הוא כמו כל מחשב אחר חשוף לתקלות. לא כל טכנאי המחשבים יכולים לתקן מקבוק.

רמת המורכבות של מוצרי אפל, ביניהם המקבוק, גבוהה לעומת מחשבי PC ולכן כשיש תקלה, כדאי לפנות למעבדה המתמחה בתיקון מכשירי אפל ותיקון מקבוק בפרט. 

 

מוכנים לקחת את הסיכון?

החלטתם לבחור בכל זאת בחברה שאינה מתמחה בתיקון מקבוק, הטכנאי יכול לגרום לנזק גדול יותר משהיה בתחילה. 

חברת אגס נגוס תל אביב מומחית לתיקון מחשבי אפל בעלת ניסיון של למעלה מ-15 שנה. הטכנאים שלהם יכולים לפתור כל תקלה, מכנית או לוגית, החל ממסך שבור, קורוזיה, מאוורר לא תקין, כונן דיסק קשיח, לוח אם שנפגע ועוד.

המקבוק מאד רגיש לכן אחת הסיבות הנפוצות בגללן שולחים אותו לתיקון או החלפת מסך. בגלל שמסך הוא חלק חיצוני אפשר לחשוב שזו משימה פשוטה, אבל ללא ציוד הולם והרכיב התואם במדויק יכול להיווצר למסך נזק בלתי הפיך.

המחשב לא נדלק או שחלק מנורות החיווי שלו אינן דולקות כנראה מדובר בתקלה בלוח האם, הכרוכה בעבודה מורכבת כדי לבדוק ולטפל בחלקים זעירים, משימה שלא תפחיד מומחים לתיקון מקבוק. אם נשפך לכם נוזל על המקבוק, נתקו את הסוללה וקחו אותו למעבדה. 

הסוללה שלכם התנפחה? היא עומדת לשבוק חיים וזה הזמן המתאים להחליף סוללה.

שחזור מידע ממקבוק

אם אחד החלקים האחראים על אחסון מידע כמו למשל דיסק קשיח נפגע, גם אם מדובר בתקלה ברמת הרכיב כמו למשל קריסת ראשי כתיבה וקריאה על גבי הדיסק או תקלה לוגית, כמו למשל תקיפת וירוס, ייתכן מאד ותצטרכו שחזור מידע. המידע יקר הערך יהיה בטוח בידיים מקצועיות על חברה שמתמחה בשחזור מידע של מחשבי אפל.

כמה זה עולה לנו?

חברה המתמחה בתיקוני מחשבים של אפל ביניהם תיקון מקבוק, מחזיקה את כל חלקי החילוף במלאי של כל הדגמים. אם מדובר במקבוק ישן, הם יעשו הזמנה מיוחדת והמחיר גבוה יותר, שוב תלוי באיזה רכיב מדובר ואיזה מחשב.

המחיר יקבע על פי עלות הרכיב פלוס שעות עבודה של הטכנאי. במקרה שמדובר בתקלה לוגית יגבו מכם מחיר עבור שעות עבודה בלבד.