טכנאי מקבוק

בין אם אתם משתמשי מקבוק ותיקים או חדשים, סביר להניח שתרצו שהמקבוק שלכם ימשיך לפעול באותה צורה עוד שנים. במציאות – יש רצוי ויש מצוי. תיקון מקבוק נחוץ כאשר המקבוק מתבלה, כאשר אתם עשויים לאבד מידע או בעת האטה לא צפויה ועוד מקרים שונים ורבים.
בלי קשר למוצר המקבוק שברשותכם. סביר להניח שהאיש שתרצו לידכם יהיה טכנאי מקבוק.

טכנאי מקבוק, כשמו כן הוא, הוא טכנאי מומחה למוצרי מקבוק על דורותיהם השונים. אין מי שמכיר את המקבוק טוב יותר מטכנאי מקבוק, והמשמעות המיידית עבורכם היא תיקון מהיר יותר, חסכוני יותר, מדויק יותר ובעיקר שירות ומקצועיות מנצחים. טכנאי מקבוק שעבר הכשרה יודע בדיוק כיצד לגשת אל תיקון המקבוק שלכם…

טכנאי מקבוק יודע לבחור את החלקים המתאימים למחשב המקבוק היקר שלכם

טכנאי המקבוק משתמש בחלפים שלא יגרמו נזק למחשב המקבוק שלכם. הוא אינו מתעסק ואינו מחזיק במלאי שום  רכיב או חלף למק שאינו מתאים למחשב המק שלכם. כל רכיב שהוא בוחר נבדק ונבחר בקפידה.

טכנאי מקבוק נותן מגוון של שירותי תיקונים למחשבי מקבוק:

תיקונים בסיסיים

בכל פעם מחדש, כאשר מתקבלת ונפתחת קריאה…
טכנאי מקבוק מריץ בדיקות ועושה דיאגנוסטיקה.  הוא מסוגל לבצע תיקונים בסיסיים מאוד כמו החלפת סוללות ותיקון מעגלי טעינה.

תיקונים מיוחדים ברמה רכיב

זוהי הנקודה בה טכנאי מקבוק באמת מצטיין ומגלה עד כמה הוא נחוץ לנו. בעוד חובבנים מחליפים רכיבים יקרים כמו מעבד או מסך וטוענים ש"תיקנו" את המחשב. טכנאי המקבוק של מעבדת אגס נגוס שם לו לאתגר לתקן באמת את המחשב ולא לדרוש עבור התיקון מעבר למה שצריך.
טיפול מקצועי במסך מק המקורי, כל החידושים של המקבוק 16, ודאגה למעבד וללוח האם.

שירותי ניקוי יסודי – מנוזלים ומקורוזיה

נשפך המיץ או הקפה על מוצר המק? מה עושים במקרה של נוזלים על גבי מוצר המקבוק שלכם. טיילתם עם המקבוק שלכם ברחבי העולם וחזרתם רק כדי לגלות שהוא התמלא קורוזיה מהישיבה ליד הים.

טכנאי מקבוק מכיר טוב את המקרים האלה ויודע לתת שירות "עזרה ראשונה" במקרים בהם המקבוק "מאותת מצוקה" בעקבות נזק הנגרם ע"י נוזל, אוויר לחומרה.

התקנות רבותיי, התקנות

המק שלנו לא יהיה אותו דבר בלי כל התוכנות הקיימות בתוכו והזמינות עבורו. אם מטעמי ביטחון או מטעמי פרטיות, לפעמים כל אשר לו אנו זקוקים היא דעת מומחה והתקנה יעילה ונקייה של תוכנה, יישום או כל אפליקציה שלא תבוא.

הצלת מידע

טכנאי מקבוק יודע להציל לכם את המידע, גם כשחשבתם שזהו, הסוף הגיע. כמו אולר שוויצרי, הטכנאי מכיר מגוון שיטות בטוחות ומאושרות ע"י חברת אפל לבדיקה ולמציאת המידע שלכם ושחזור שלו.

טכנאי מקבוק – חברו הטוב ביותר של המק

בסופו של יום, טכנאי מקבוק נאמן ומהימן למוצרי המקבוק.הוא זה שמכיר אותם על בוריים, שלמד אודותם ושבאמת חי את המקבוקצוע. בכל מק-רה שרק נחשוב עליו הקשור למק, יהיה חכם מצידנו לא לשבור את הראש ולא לנסות לפתור בעצמנו את הבעיה.בטח ובטח – לא למסור את המקבוק שלנו לבן של השכנים או לסטודנט שיתקן. יש רק כתובת אחת נכונה במקרה הזה והיא – טכנאי מקבוק מדופלם ומקצועי.

נקודות איסוף

גם כאשר התקלה שלכם תוקנה ע"י טכנאי מקבוק – כדאי שתדעו שמוצר המקבוק שלכם יהיה זמין עבורכם לאיסוף בנקודות איסוף נוחות הפזורות ברחבי הארץ.
אתם עוד פה? בואו לבקר במעבדה שלנו ולפגוש את טכנאי המקבוק שלכם!

טכנאי מקבוק מכיר ומתקן את כל הואריאציות הקיימות למקבוק של אפל:

 • מקבוק, מקבוק (גוף אחוד), מקבוק (מסך רטינה עם USB C)
 • מקבוק אייר
 • מקבור אייר (USB כפול)
 • מקבוק אייר (רטינה וחיבור THUNDERBOLT 3)
 • מקבוק פרו
 • מקבוק פרו (גוף אחוד)
 • מקבוק פרו (מסך רטינה)
 • מקבוק פרו (THUNDERBOLT 3)
 • מקבוק פרו (מקלדת קסם)
 • כולל מוצרי מקבוק עתידיים לצאת
 • מקבוק אייר
 • מקבוק פרו

החלפת סוללה

נביט לרגע על תהליך של החלפת סוללה במחשב מקבוק טיפוסי:
הסוללה דורשת מהטכנאי מקבוק להסיר את ברגי המארז , לאתר ולהרים את מחבר הסוללה מחוץ לשקע שלו בלוח האם, להסיר ברגים נוספים המקבעים את הסוללה למקומה ולאחר מכן להסיר את הברגים המשולשים. ולאחר מכן לאתר שוב את הסוללה ולהרימה עם לשונית פלסטיק, לשים יחידת סוללה חדשה וחוזר חלילה בהרכבה.

אם ניקח לדוגמה את הסוללה, נחוץ שיהיה לטכנאי מקבוק ציוד כמו מברגים למספר סוגי ברגים על מנת שיוכל לחלץ את הסוללה מתחת להררי הברגים, מהמארז הרגיש מבלי לגרום לנזקים. טכנאי המקבוק מכיר את השקעים הנסתרים ואת הלשוניות ויודע כיצד לבצע את המלאכה בלי להעמיס ובלי לסדוק את מכשיר המקבוק.

קייס סטאדי: החלפת הדיסק הקשיח

ניקח מקרה לדוגמה שבו נרצה להחליף דיסק קשיח מהדור הישן לדיסק קשיח מסוג SSD. הדיסק הקשיח נמצא בתוך המארז בפינה כדי להגיע אליו יש צורך להסיר תושבת מגינה 2 ברגי פיליפס ואת מחבר הסוללה. טכנאי מקבוק יודע שרכיבים חשמליים אלה רגישים מאוד ועלולים להינזק וכן מסוכנים ליד שאינה מיומנת מספיק בהחלפת רכיבים. כאן המומחיות של טכנאי מקבוק משחקת תפקיד.

קייס סטאדי: הוספת זיכרון

גם בפעולה פשוטה כמו הוספת זיכרון, צריך לדעת איך ואיפה לגעת. טכנאי המקבוק מכיר את סוג החבקים והתופסנים בה נחזיכרון ה-RAM. כך הוא יכול להוציא אותם בעדינות  בנוסף, הוא יודע איזה סוג של זיכרון פנימי להכניס כדי לא לגרום לחוסר.

תאימות שיכול להגרם בקלות עם זיכרונות שאינם תואמי אפל ואינם מקוריים.

תיקון מסך מקבוק

נחשבת לדוגמא לפעולה יחסית מורכבת, שיש בה עשרה פלוס צעדים, אשר כל אחד מהם צריך להתבצע בעדינות .

ניקוי תוכנה מהדיסק הקשיח

בדיסק הקשיח מצטברות מגוון אפליקציות לאורך הזמן, והרישום המאסיבי שנעשה בו מותיר את אותותיו והופך אותו לאיטי ומסורבל יותר. טכנאי המקבוק משתמש בתוכנת ניקוי שמסירה את כל תוכנות הצד השלישי, מעלימה רוגלות אם קיימות, ושיירים של תוכנות שאפילו לא ידענו שהתקנו.

כלי אבחון

בריאות המקבוק היא בראש מענייניו של טכנאי המקבוק. כלי האבחון מאפשר לטכנאי מקבוק לקבל תמונת מצב מפורטת לגבי כל אחד ואחד מרכיבי המקבוק הפעילים והמזוהים ע"י הדרייברים במערכת ההפעלה.

ברגע שקיימת תקלה באחד מן הרכיבים, טכנאי המקבוק יודע תוך שבריר שניה באיזה מן הרכיבים יש צורך בטיפול ואינו מבזבז זמן או מאמץ.

האצת מחשב מקבוק

המקבוק קיים כבר שנים ומן הסתם תיתכן ואף נפוצה האטה משמעותית בדגמים הישנים ואף בחדשים. כדי לזרז את פעילותו, טכנאי מקבוק בודק את מפרט המקבוק ויכול לקבוע אם יש אפשרות להחליף את החומרה במחשבים ישנים או לבצע פעולות כמו ניקוי זיכרון מטמון או הוספת זיכרון, לדוגמה, כדי לאפשר למחשב קיבולת נוספת בעת העיבוד כך שלא נוצרת האטה בעת העבודה או הגלישה.

הצלת חומרים

לעיתים, אנו מוחקים משהו בטעות אנוש, או במקרים גרועים יותר, קיימת השחתה הדיסק הקשיח המכיל את החומרים הכי רגישים. הסיבות לכך הן מגוונות אך כדי לאבחנן ישתמש.

טכנאי המקבוק בתוכנות המנטרות את הנתונים שבתוך הדיסק הקשיח ויודע לקבוע אם נותר זכר לנתונים והאם ניתן לבצע פעולות שחזור או שמא החומר אבוד ובלתי ניתן לשחזור.

אחזקה שוטפת

תוכנות ניטור שונות שברשות טכנאי המקבוק נותנות לו נתונים שוטפים כמו טמפרטורה, מהירות המאוורר, מבט מעמיק על תפקוד הסוללה ובאמצעות מדדים אלה בשילוב עם הניסיון הרב שלו יכול הטכנאי לתת חוות דעת אם המקבוק אכן פועל כשורה או שעם השנים הוא נחלש ויש צורך בהתאמות כדי להחזיר אותו לאיזון.

התקנת תוכנות לבקרה על המחשב

טכנאי המקבוק מכיר שפע של תוכנות בטוחות וידידותיות לשימוש, שאדם מן השורה יכול להשתמש בהן כדי לבצע אחזקה מונעת גם אחרי הטיפול.

לאחזקה המונעת תפקיד חשוב. תוכנה שתתריע בזמן ותיתן תובנות מפתיעות שלא היו קודם היא כלי מצוין שיעזור לשמור על חיי המקבוק לעוד זמן רב ולהגדיל את המרווח בין אחזקות השבר שהביאו את המחשב למעבדה מלכתחילה.

אל תמתינו, צרו קשר עוד היום והיפגשו עם טכנאי מקבוק.

על מנת לתקן מחשב מקבוק בצורה מוצלחת צריך ידע וניסיון בתיקון מחשבי אפל. למחשבים מסוג זה יש מבנה אחר ונדרש ידע וציוד מתאים.

עלות תיקון מקבוק נקבעת לאחר בדיקה ראשונית. המעבדה תבדוק את זמן העבודה הנדרש לתיקון התקלה. לאחר בדיקה זו נקבע את מחיר התיקון.

זמן תיקון המחשב יקבע כמובן על פי סוג התקלה וזמן העבודה הנדרש. אנו נבצע בדיקה ראשונית ללא תשלום ולאחר מכן נגיד לך את זמן התיקון המשוער.

תבחרו תמיד במעבדה העוסקת בתיקון מחשבי אפל באופן שוטף. מומלץ לבדוק שלמעבדה יש המלצות מתאימות.

השוואה בין טכנאי PC לטכנאי מקבוק
פרמטרטכנאי PCטכנאי מקבוק
מומחיותמחשבים אישיים המריצים Windows, Linux וכדומיהםמחשבי Apple כולל המערכת macOS
חלקיםחלקים סטנדרטיים, נגישות גבוהה לשדרוג והחלפהחלקים ייחודיים ל-Apple, יכול להיות יותר מורכב לשדרוג
תוכנותמגוון רחב של תוכנות והגדרותתוכנות המותאמות למערכת ההפעלה של Apple
אבטחהיכול להיות זקוק להתערבות יותר גבוהה בנוגע לווירוסיםמערכת ההפעלה של Apple נחשבת לבטוחה יותר, אך עדיין יכולה להימנע מהתקפות