תיקון מקבוק מחיר

תיקון מקבוק מחיר

מהו המחיר לתיקון מקבוק (MacBook)?

המקבוק שלכם צריך תיקון? כדאי שתדעו ממה מושפע המחיר

מחשבי המקבוק של אפל נפוצים מאוד בקרב אחוז גדול מהאוכלוסיה. הדגם הוותיק ביותר הוא המקבוק אייר (Macbook Air), ופופולרי מאוד בקרב סטודנטיים ואנשי מקצוע שאינם עוסקים בעיצוב. המקבוק אייר אידאלי לעבודות משרדיות וביתיות כגון: עבודה עם מסמכים, כתיבה, מיילים, גלישה באינטרנט וכו'.

לעומתו, דגמי המקבוק פרו (Macbook Pro) עושים שימוש במעבדים של אינטל ומציגים ביצועים גבוהים ביותר. בשל סגולותיו, הוא נפוץ מאוד בקרב עורכי וידאו ותמונות שצריכים מעבד חזק שיוכל להתמודד עם סוג הקבצים שלהם, וכרטיס מסך איכותי גם כן.

בין שני הדגמים ובינם לבין עצמם, במקבוק פרו ובמקבוק אייר, קיימים הבדלים בגדלי המסכים, במעבדים הגרפיים, במעבדים, בדיסק הקשיח ובזכרון.

כאשר מדובר בתיקון מחשב מקבוק של אפל, חשוב מאוד מה היא אופי התקלה (סוללה פגומה, מסך שבור, מקלדת שנרטבה, ווירוס וכו') ובנוסף באיזה דגם של מקבוק מדובר.

מחיר תיקון מקבוק במקרה של תקלות ברכיבים

במקבוק שלנו יכולות להיות תקלות רבות מסוגים שונים, ומחיר התיקון יהיה כמחיר הרכיב בתוספת שעות עבודה של טכנאי.

אם ישנה תקלה במקלדת וכפתור אחד לא עובד, ייתכן שיהיה צורך להחליף את המקלדת כולה. מחיר המקלדת ייקבע לפי מחיר המקבוק. כאשר משטח העכבר – Trackpad אינו מגיב וחדל מלעבוד, ככל הנראה שיהיה צורך להחליף את הרכיב שאחראי לפעולתו או לחילופין את להחליף רק את הכבל שמספק לו חשמל. גם במקרה הזה, המחיר יהיה תלוי בסוג המקבוק שברשותכם.

כאשר מדובר בתקלה במסך, המחיר יהיה תלוי בסוג התקלה שיכולה להיות בעיה במסך עצמו, או בעיה בכרטיס המסך. תקלות במסך עצמו יכולות להיות משבר בעקבות נפילנ, ויש תקלות הנראות ככתמי עננים אפורים על גבי המסך. אם וקרה לכם שהמסך אפור לגמרי כאשר המקבוק עולה, סביר מאוד שהתקלה מקורה בכרטיס המסך. כפי שאתם רואים, כל מקרה לגופו וכל הצעת מחיר לתיקון מקבוק נקבעת באופן פרטני לכל לקוח ולקוח.

בכל מקרה, מעבדת אגס נגוס מחזיקה במלאי את כל סוגי חלקי החילוף לדגמי המקבוק השונים עם הרכיבים השונים. במקרים של מחשבי מקבוק מדגמים נדירים וישנים, ישנה אפשרות להזמנה מיוחדת של חלקים ובמקרים כאלה החלפים יתומחרו בהתאם.

מחיר תיקון למקבוק איטי

לעיתים אנחנו חשים איטיות בלתי רגילה בעת עבודתו עם המקבוק. ייתכן שהכונן הקשיח שלכם מלא עד אפס מקום, ועומס המידע הזה גורם לתקיעות המערכת. לפני שתביאו את המקבוק למעבדה לבדיקה, כדאי שתנסו לבדוק לבדכם כמה מקום נשאר בכונן הקשיח שלכם ובמקרה הצורך למחוק מידע לא נחוץ. לפי ההמלצה של חברת אפל, יש להשאיר כ-15% מקום פנוי בהארד דיסק כדי שהמקבוק יפעל במהירות טובה.

ישנם מקרים בהם התקלה נובעת משחיקה טבעית של הכונן הקשיח וניתן להחליף לכונן קשיח חדש. ניתן לשדרג כוננים קשיחים (HDD) לדיסקים SSD  המהירים בהרבה יותר.

מחיר שחזור מידע ממקבוק

גם במקרה זה, המחיר נקבע לפי התקלה ממנה נובע הצורך לשחזור. באם בתקלה מעורבים החלפת חלקים אז המחיר לתיקון המקבוק יהיה מורכב מעלות חלקי החילוף בתוספת שעות עבודת הטכנאי. במקרים שהתקלה הינה תקלה נובעת מכשל לוגי, כגון: ווירוס, מערכת הפעלה, קבצים פגומים, מחיקת קבצים בזדון/בשוגג על ידי המשתמש, אזי המחיר ייקבע לפי שעות עבודה של הטכנאי.

מכיוון וקיימות תקלות שונות ומגוונות, מעבדת אגס נגוס מציעה בדיקה ללא עלות!

אם אתם מחפשים מקום לתיקון מסך מק אנחנו ממליצים לקרוא את המאמר הבא.