לתקן את המק או לקנות חדש?

לתקן את המק או לקנות חדש?

אין על מחשבי מק, את זה יגיד לכם כל משתמש בעל ניסיון. אבל לצד ההנאה מגיעות גם תקלות, ואחת השאלות הנפוצות היא האם כדאי לתקן את מחשב המק או פשוט לקנות חדש?

ראשית, חשוב לציין כי לפני שמחליטים לקנות מחשב חדש, מומלץ בחום לבדוק האם ניתן לתקן את המק וכמה זה אמור לעלות. רוב רובן של מעבדות התיקונים מציעות בדיקה חינם של המחשב ולאחריו תוכלו לקבל פירוט של התיקון הנדרש והצעת מחיר מסודרת.

אין חובה לאשר את התיקון, אבל ידיעה של העלויות הכרוכות תעשה את ההחלטה קלה יותר. בסופו של דבר, השיקול הכספי הוא שלכם אבל אם עלות התיקון מהווה יותר מ-25% מעלות רכישה של מחשב חדש, אין טעם לבצע תיקון.

לתקן את מחשב המק או לקנות חדש- השאלה הגדולה

ישנם נזקים או מקרים שבהם באמת שאין טעם לבצע תיקון. קודם כל, אם המק שלכם הוא כבר בן למעלה מחמש שנים ויש צורך בחלפים חדשים כחלק מהתיקון, סביר להניח שרכישת מק חדש תהיה עדיפה. גם מבחינת עלות וגם מבחינת ראייה לעתיד, הרי לא תרצו להמשיך להחליף חלפים על בסיס קבוע והמק שלכם לא יעשה צעיר יותר.

אם המק שלכם צובר "ותק" במעבדות תיקונים זהו סימן נוסף שהגיע הזמן להתחדש. לקנות מק חדש יחסוך במקרה כזה גם זמן וגם כסף.

אם המק שלכם בא במגע עם מי מלח, כנראה שלא ניתן יהיה לתקנו. מלחים פוגעים בחלק הפנימי של המחשב וההחלפה שלו תהיה יקרה ומיותרת.

גם במקרה של נזק מכני הכולל שברים וזעזועים, תיקון המק יהיה קשה עד בלתי אפשרי. גם אם כן תמצאו אפשרות תיקון הרי שהעלות לא משתלמת. שימו לב כי גם במחשב שניזוק קשות ניתן לעתים לחלץ את המידע מהדיסק הקשיח. מעבדת תיקונים מקצועית תוכל לספק לכם שירות זה.

איזה תקלות לתקן והיכן?

בכל הקשור לתקלות שמופיעות בפעם הראשונה, הרי שבהחלט ניתן ורצוי לתקן אותן במעבדת תיקונים אמינה ומקצועית. החלפת סוללה למק, החלפת מסך, תיקון מסך, תיקון והחלפת מקלדת, שחזור מידע, תיקון דיסק קשיח ועוד – כל אלה הן תקלות נפוצות אשר טכנאים טובים יוכלו לסדר בעלות לא גבוהה.

אולם לא כל מעבדת תיקונים מציעה שירות מקצועי ואמין, עם טכנאים מהשורה הראשונה. בחרו תמיד במעבדה שמתמחה במוצרי אפל בכלל ובמחשבי מק בפרט. אם מדובר במעבדת אקספרס אשר מתקנת במהירות ולא מזניחה את המקצועיות, הרי תחסכו לעצמכם זמן וגם עלות התיקון תקטן מאחר שטכנאי מיומן שפועל במהרה מצמצם עבורכם את עלות שעת העבודה שלו.

סטודנטים ממליצים על Mac Repair

מעבדה שמציעה איסוף ומשלוח לבית הלקוח הוא בונוס נוסף. מעטות המעבדות שמציעות הנחות לסטודנטים מלבד מעבדת Mac Repair בתל אביב אשר עושה זאת כבר שנים רבות ומומלצת במיוחד בקרב סטודנטים ואקדמאים.